Recenzja oraz test laptopa dla profesjonalistów Acer ConceptD 3.

Wstęp

Acer ConceptD 3 jest laptopem przeznaczonym do pracy, a dokładniej obróbki projektów 2D jak i 3D. Oczywiście seria ConceptD od Acera posiada w swojej gamie więcej modeli laptopów, a mianowicie ConceptD 5, 7, 9 oraz ConceptD 500. Wiemy już, do jakich celów jest przeznaczona ta seria laptopów, więc pora przejść do naszego gościa, którym jest Acer ConceptD 3. Poniżej znajduje się specyfikacja sprzętowa wersji, którą otrzymaliśmy do testów.

Wygląd

Zacznijmy prezentacje i omówienie laptopa od strony wizualnej. ConceptD 3 cały jest w nieskazitelnej bieli, większość pomyśli biały – szybko zabrudzi się, kolor przestanie być bielą lub trudno utrzymam w czystości ten sprzęt. Jednak nie powinniśmy martwić się o kolor, ponieważ Acer zastosował powłokę, która według producenta stanowi dodatkowa ochronę przed utratą koloru, zabrudzeniami. Dodatkowym atutem tego laptopa jest powierzchnia ceramiczna, która została zastosowana w tym laptopie. Dzięki tej powłoce obudowa zyskuje na twardości oraz wytrzymałości, co chroni przed zarysowaniami. Przez zastosowanie stopu magnezu i aluminium cała obudowa jest lżejsza oraz wytrzymalsza od obudowy wykonanej z aluminium. Waga laptopa wynosi zaledwie 1,35 kg, co bardzo korzystnie wpływa na pracę poza biurem lub w podróży, po prostu laptop staje się super urządzeniem do pracy w każdych warunkach.

Concept D3

Specyfikacja sprzętowa

Urządzenie, które stosowane jest w projektach graficznych musi posiadać solidne komponenty. Acer ConceptD 3 nie musi wstydzić się swoich. Procesor, który został zastosowany w tym laptopie to Intel Core i7 dziesiątej generacji 10750H, który posiada 6 rdzeni, 12 wątków oraz taktowanie zegara procesora na poziomie 5 GHz. Do jego dyspozycji jest 16 GB RAM DDR4 o taktowaniu 2667 MHz, które szczerze powiedziawszy mogło by być wyższe jak na laptopa za taką kwotę. Nasza testowa wersja laptopa posiada dysk SSD NVMe o pojemności pół terabajta, do faktycznej dyspozycji użytkownika pozostaje około 480 GB.  Kolejna sprawa to układ graficzny, a dokładniej NVIDIA GeForce GTX 1650 z 4 GB pamięci GDDR6, która pozwoli na wykonanie wielu zadań, które będą wymagały mocy układu graficznego.

Matryca

Przejdźmy teraz do ekranu, który może zaskoczyć nie jedną osobę pod względem odwzorowaniu kolorów. W skutek zastosowanemu certyfikatowi PANTONE ekran został przetestowany i skalibrowany w taki sposób, aby osiągnąć niskie wartości Delta E. Pomocniczo powierzchnia ekranu została wykończona ze szkła Gorilla Glass 5. Zmniejsza odblaski i odbicia światła oraz jednocześnie zwiększa kontrast, przez co obraz jest wyraźniejszy. Podsumowując z laptopa możemy korzystać w każdych warunkach nie martwiąc się o odblaski światła słonecznego, czy wyraźność obrazu. Pod spodem można zobaczyć zdjęcie matrycy. Nie muszę dodawać, że matryca w tym laptopie chodzi w zakresie od 0 do 180 stopni.

Kultura pracy

Poznaliśmy trochę to urządzenie i wiemy, że zapewnia wysoką wydajność. Musimy więc zadać sobie pytanie, czy Acer zadbał o chłodzenie tego laptopa. Tak zadbał, a dokładniej zastosował dwa wentylatory o wysokiej wydajności. Najnowsza technologia chłodzenia Acera, razem współpracując zapewniają aerodynamiczny przepływ powietrza o nazwie „Vortex Flow”. Głośność układu chłodzenia nie przekracza 40 dBA.

Bateria oraz porty

W Laptopie bardzo ważna jest też pojemność baterii, przecież każdy chce jak najdłużej działać na jednym ładowaniu. Acer w tym laptopie zastosował baterię, która pozwala na pracę urządzenia przez około 20 godzin. Na bokach obudowy znajdziemy porty miedzy innymi czytnik kart SD. Dwa porty USB 3.2, USB typu C z zaadaptowaną technologią Thunderbolt oraz Mini DisplayPort.

Klawiatura, TouchPad oraz wbudowane głośniki

Przejdźmy teraz do klawiatury laptopa. Klawiatura, w którą został wyposażony to klawiatura nożycowa zapewniająca szybkie, wygodne i ciche pisanie. Dodatkowo klawiatura posiada podświetlenie o barwie bursztynu, co według nas pomaga skupić się przy pracy. Występują na niej skróty do multimediów w tym specjalne przyciski ze skrótami dla twórców. Pozwolą nam na przełączanie się między aplikacjami oraz na próbkowanie kolorów. Touchpad został powiększony względem poprzednika, obsługuję gesty w systemie Windows oraz został wykonany ze szkła Gorilla. Producent zastosował w tym laptopie czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania. Pozwala na szybsze, prostsze oraz bezpieczniejsze logowanie się do swojego laptopa. Jeśli jednak chodzi o jakość dźwięku wydobywającego się z tego laptopa to tak szczerze mam do tego neutralne podejście. Nie jest źle, ani rewelacyjnie. Jest dobrze. Ale szału nie ma. Producent zastosował w laptopie kodek audio DTS Sound.

Oprogramowanie ConceptD Pallete

Oprogramowanie ConceptD Palette zapewnia natychmiastowy dostęp do ustawień użytkownika dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. W łatwy sposób można dostosować swój profil kolorów, monitorować swój system i z łatwością zmieniać ustawienia w ConceptD. Oprogramowanie obsługuje tylko urządzenia z serii ConceptD. Można to porównać do prawie wszystkim już znanego programu “Nitro Sense” słynącego z urządzeń serii Nitro.

Podsumowanie

Acer Concept D 3 to laptop idealny dla osób, które zajmują się projektami graficznymi, dzięki matrycy z doskonałym odwzorowaniem kolorów. Nada się też jako sprzęt dla bardziej wymagających studentów czy osób, które pracują zdalnie i potrzebują czegoś przyzwoitego. Jako ciekawostka ten laptop przypadnie na pewno do gustu wszystkim kobietom. Jest biały, miły w dotyku, posiada ładne podświetlenie klawiatury. Kobiety głównie zwracają uwagę na wygląd. Tutaj mamy idealne połączenie pięknego wyglądu z wysoką wydajnością co czyni tego laptopa niesamowitym. Dzięki dość sporej baterii oraz niskiej masie laptopa jesteśmy w stanie zabrać go w każde miejsce i pracować w każdych warunkach.

Praca na dworze też nie stanowi problemu. Acer zadbał i o to – ograniczył odbicia światła na ekranie do minimum. O wydajność podczas pracy też nie musimy się martwić. Laptop został wyposażony w takie komponenty jakie zapewniają wydajność na bardzo wysokim poziomie. Nie będzie więc sytuacji, w której powiemy, że laptop nam się “muli lub zacina”. Czy warto go kupić? Zdecydowanie tak. Jest to sprzęt naprawdę godny polecenia. Z laptopa korzysta się rewelacyjnie. Wydajność i kultura pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Nie brakuje nam żadnych złącz czy portów, wszystko zostało tutaj ładnie dograne.